Small dicks

Small dicks tvorí umelecká dvojica pod štylizovaným alter egom Chad a Steve, ktorí sa stretli v intelektuálnej rovine. Výsledná podoba umeleckých diel vyplýva zo vzájomných diskusií a polemizovanií o danej problematike konkrétnej témy. Pri týchto umeleckých komunikáciách, ako už názov vypovedá, sa štylizujeme do protikladného prezentovania veľkoleposti, egoizmu a pompéznosti. Túžba po veľkom prirodzení, chápaná ako archetyp dominancie ega je v našom prípade banalizovaná a braná ako ironická absurdita.

Chad a Steve
 
 
Zlatá tehla, objekt, kombinovaná technika, 37x24x24 cm, 2017
 
Zlatá tehla je irónia na ľudskú túžbu po neustálej senzácii a okamžitom uspokojením.
 
gold brick
 
Zlata Tehla2
 
Zlata Tehla3
 
 
Dobrá práca, ready made, vŕtačka a vrták, 30x40x20 cm, 2018
 

 

 

 
 
Pozor! Upadá umenie, intervencia do nápisu, 2019
 

 

 

 
 
Please leave your comment, objekt, 60x80x15 cm, 2019
 

 

 

 

 
 
Little big Slovakia, inštalácia, 220x170x50 cm, 2019
 
“Od počiatkov existencie boli Slováci vyspelí vedci, ktorý objavili všetky vynálezy, od kolesa až po jadrovú energetiku. Taktiež vymysleli zdravotníctvo, školy, kostoly, kolotoče, hrnce, osciloskop, všetky kartové hry, mobilné telefóny, kremáciu, krčmy, stánky s občerstvením, materské školy, farmy, telocvične … zoznam by mohol pokračovať ďalej, Slováci vymysleli úplne všetko čo poznáme. Tiež asistovali pri pôrode Ježiša, postavili Big Ben v Londýne a Empire State building v USA. Dodnes zabezpečujú príliv a odliv. Dnešní ľudia im ďakujú za všetko, čo pre tento svet spravili.”
 
Little big Slovakia je reakcia na slogan, ktorý reprezentuje našu krajinu. Je to irónia na iluzívny patriotizmus, ktorý glorifikuje slovenský národ a nadintepretuje jeho schopnosti a jedinečné postavenie vo svete. Aj napriek globalizácii a otvorenosti sveta v slovákoch zostáva neustále  zakorenený prehnaný duch národa.